[ad_1]

Fotografie: Hielco Kuipers
12 maart 2022
LEIDEN – De ruim 400 leerlingen van OBS de Meerpaal en De Tweemaster vierden vrijdag dat ze in 2023 een mooi nieuw gebouw krijgen. Dat is hard nodig, want de bestaande schoolgebouwen aan het Broekplein zijn 45 jaar oud en dringend aan vervanging toe.
Samen met de Leidse onderwijswethouder Paul Dirkse legden de twee jongste en de twee oudste leerlingen van de scholen een tijdcapsule in de grond, van elke school eentje. “Eigenlijk begraven we nu een schat”, zei Dirkse, “want ooit, misschien wel als jullie opa en oma zijn, komt er weer een nieuw gebouw. En dan vinden de mensen de tijdcapsules met alles wat jullie er nu in gestopt hebben. Zoals de positieve en negatieve coronazelftest, wat zullen ze dat dan rare dingen vinden. Maar ook al jullie brieven en foto’s komen ze dan tegen, zodat ze kunnen lezen en zien hoe het leven was.”
Met in de hand een glas kinderchampagne bracht hij tot slot een toost uit op de nieuwbouw en het mooie onderwijs dat de leerlingen daarin straks krijgen.
[ad_2]
Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiden/nieuwbouw-basisscholen-broekplein-gestart
