Home » Programma Open Monumentdagen Leiden bekend

Programma Open Monumentdagen Leiden bekend

Door Harry Verheijen

[ad_1]

Leiden

Programma Open Monumentdagen Leiden bekend



6 september 2021

LEIDEN – 2 september werd in de Pieterskerk het programma van de Open Monumentendagen Leiden, die op 11 en 12 september plaatsvinden, gepresenteerd. Wethouder Ashley North nam het eerste programmaboekje én de eerste KidsGids in ontvangst.

Er kunnen maar een beperkt aantal bezoekers tegelijk in een monument aanwezig zijn vanwege de coronamaatregelen. Ook moet voor een gedeelte van de monumenten vooraf gereserveerd worden. De Pieterskerk viert op 11 september het 900-jarig bestaan. Frieke Hurkmans, directeur Pieterskerk Leiden is trots: ‘Al die tijd komen Leidenaren hier bij elkaar om te vieren, te gedenken en elkaar te ontmoeten. Het is letterlijk het monument van de stad.’

Het thema van de Open Monumentendagen is dit jaar: Mijn monument is jouw monument. Een diverse groep Leidenaren opent dit jaar de deuren van hun gebouwen voor het publiek. Bezoekers kunnen binnen de woningen kijken aan het Rapenburg en de Apothekersdijk, moskeeën aan de Haagweg en in de Kooi, de loge van de Vrijmetselarij en het gebouw van de COC aan de Langegracht. In totaal zijn er 34 monumenten te bezoeken.

Bezoekers kunnen langskomen na reservering. Dat kan vanaf 4 september via de website.

[ad_2]

Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiden/programma-open-monumentdagen-leiden-bekend

Lees ook:  Frontale botsing op de Schipholweg in Leiden zorgt voor flinke files

Related Articles

Laat een reactie achter