[ad_1]

3 april 2023
LEIDEN – De gemeente Leiden meldt in een brief aan de gemeenteraad een datalek bij de Stads-en Wijkenquête 2023. Dit is ontstaan doordat een van de externe partners bij de uitvoering is gehackt. Mogelijk zijn hierdoor de gegevens van de mensen uit de steekproef bij derden beland. Als de gegevens zijn gelekt, gaat het om naam, geboortejaar, geslacht en de wijk waar de mensen wonen. Het gaat nadrukkelijk niet om gegevens als woonadressen, telefoonnummers, e-mailadressen of burgerservicenummers. Dat maakt de kans klein dat de mensen van de steekproef voor de enquête benaderd kunnen worden door derden met verkeerde bedoelingen.
De hack heeft plaatsgevonden voordat de enquête open stond. De gegeven antwoorden zijn dus niet in te zien geweest door onbevoegden. De gemeente heeft dit datalek gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens.
Op dit moment loopt in Leiden de Stads-en Wijkenquête 2023. Ook in Oegstgeest en Leiderdorp loopt een vergelijkbare enquête. Half maart hebben zo’n 13.000 mensen uit Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest een uitnodiging ontvangen om hieraan deel te nemen. Voor Leiden gaat het om 9.765 inwoners, deze mensen zijn op basis van een steekproef geselecteerd.
De externe partner heeft verdere beveiligingsmaatregelen getroffen. De Stads-en Wijkenquête is dan ook nog steeds in te vullen, zonder dat daar veiligheidsrisico’s aan verbonden zijn, zo laat de gemeente weten. Deze uitgevoerde hack is echter grootschalig en treft meerdere bedrijven en instellingen, in de media heb je daar de afgelopen dagen over kunnen vernemen. Als door de hack ook bij een ander bedrijf persoonsgegevens zijn ontvreemd, kunnen meerdere van die gegevens wellicht gecombineerd worden. Daarom ontvangen alle inwoners die mogelijk getroffen zijn door dit datalek, vanuit het feit dat ze geselecteerd zijn voor onze enquête, een brief. In deze brief wijst de gemeente hen op dit datalek, bieden zij hun excuses aan voor eventueel ongemak en geven zij nog wat extra informatie over privacy en het omgaan met persoonsgegevens.
[ad_2]
Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiden/datalek-bij-stads-en-wijkenqu%C3%AAte-door-hack-bij-externe-partner