Home » JOVD Leiden e.o. kritisch over hoeveelheid buitenlandse studenten

JOVD Leiden e.o. kritisch over hoeveelheid buitenlandse studenten

Door Harry Verheijen

[ad_1]

Leiden

JOVD Leiden e.o. kritisch over hoeveelheid buitenlandse studenten



5 januari 2023

LEIDEN – De JOVD Leiden e.o.; afdeling van de liberale jongerenorganisatie is kritisch over de hoeveelheid buitenlandse studenten op de Universiteit Leiden. Volgens hen laat de universiteit te veel buitenlandse studenten toe, waardoor de Nederlandse studenten te kampen krijgen met diverse problemen, zoals het vinden van een kamer. De JOVD Leiden e.o. ziet graag dat hier verandering in komt en hoopt een hierover discussie op gang te brengen. De JOVD vindt dat het hoger onderwijs wel toegankelijk moet blijven voor buitenlandse studenten, maar hierbij mag de Nederlandse student volgens hen niet vergeten worden.

Volgens de JOVD loopt er menig buitenlandse student rond op de Universiteit Leiden. ‘De universiteit profiteert al jaren van deze wandelende geldzakken, waarop goed verdiend wordt.’, aldus de liberalen. Deze studenten vertrekken echter vaak meteen na hun studie weer naar het buitenland, waarmee alle opgedane kennis voor Nederland verloren gaat. De JOVD ziet ook dat een rendabel verdienmodel van vitaal belang is voor de universiteit, maar hierbij wordt volgens hen een van de kerntaken van de universiteit uit het oog verloren; het opleiden van Nederlandse jongeren, die na hun opleiding iets toe gaan voegen aan de maatschappij. De enorme instroom van buitenlandse studenten veroorzaakt ook nog eens een enorm probleem voor de Nederlandse studenten: zij vinden geen kamer. Hier moet volgens de JOVD verandering in komen.

‘Ik heb vrienden die al langer dan een jaar opzoek zijn naar een kamer. Het lijkt mij logischer om de Nederlandse studenten voorrang te geven op een studie. Hiermee sla je twee vliegen in één klap: zowel de studieplekken als studentenkamers gaan dan als eerste naar Nederlandse studenten.’, aldus Bodine Kornman, voorzitter van de Leidse afdeling van de JOVD. Ze stelt dat de universiteit zich moet focussen op haar kerntaak, het opleiden van Nederlanders, om hiermee onder andere het huisvestingsprobleem onder studenten op te lossen. Bovendien gaan de onderzoeken en colleges op de universiteit door de instroom van buitenlandse studenten steeds meer over buitenlandse zaken, waarbij de Nederlandse samenleving minder als onderzoeksobject fungeert. Dit zorgt er volgens haar voor dat de universiteit minder onderzoek en kennis aanlevert waarmee bijvoorbeeld de Nederlandse politiek iets mee kan. Geef de Nederlandse student dus voorrang bij concurrente plekken voor een studie, en pak zo onder andere het huisvestingsprobleem en de kennisvlucht aan, aldus Bodine Kornman.

[ad_2]

Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiden/jovd-leiden-e.o.-kritisch-over-hoeveelheid-buitenlandse-studenten

Lees ook:  Achtergelaten fiets zorgt voor zoektocht langs kanaalweg

Related Articles