[ad_1]

7 maart 2022
LEIDEN – Op 12 maart wordt op de Haarlemmerstraat in Leiden een nieuw kunstwerk onthuld, gemaakt door de Leidse kunstenaar Koen Hauser. Dit herkenningspunt staat symbool voor diversiteit en de vrijheid van expressie van gender en seksuele oriëntatie. Ook wethouder Yvonne van Delft zal aanwezig zijn bij de feestelijke onthulling.
Hauser heeft gebruik gemaakt van moderne technologie; als bouwstenen voor het beeld gebruikte hij 3D scans van bestaande sculpturen, onder andere uit Museum de Lakenhal. Daarnaast heeft hij in samenwerking met COC Leiden scans gemaakt van mensen uit de LHBTI+ community. Het kunstwerk is gecreëerd vóór en door de Leidse LHBTI+ community en combineert individuele vrijheid en verbinding. Het resultaat zal voldoen aan de wens voor een permanent inclusief kunstwerk vanuit de intentieverklaring Regenboogsteden 2019-2022. Wethouder Van Delft en voorzitter Debbie Helaha zullen zaterdag een paar korte speeches houden waarna een regenboogvlag van het werk af wordt gehaald.
‘We zien iedereen graag op 12 maart rond de klok van 12 uur, tegenover de Hartebrugkerk voor de feestelijke onthulling. Trek je mooiste (regenboog)kleuren zodat we er een kleurrijke happening van kunnen maken’, aldus de organisatie. Het kunstwerk heeft nog geen naam, daarom worden de Leidse inwoners, leden en vrijwilligers gevraagd om een toepassende naam te bedenken.


[ad_2]
Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiden/kunstwerkonthulling-op-de-haarlemmerstraat-voor-lhbti-community
