Home » Nadine Stemerdink officieel beëdigd als nieuwe burgemeester van Voorschoten

Nadine Stemerdink officieel beëdigd als nieuwe burgemeester van Voorschoten

Door Harry Verheijen

[ad_1]

Voorschoten

Nadine Stemerdink officieel beëdigd als nieuwe burgemeester van Voorschoten

Fotografie: John Brussel

17 mei 2021 | Redacteur: Daan Koopen

VOORSCHOTEN – Op maandag 17 mei is Nadine Stemerdink tijdens een ceremonie op kasteel Duivenvoorde beëdigd als nieuwe burgemeester van Voorschoten voor een ambtsperiode van zes jaar. De van oorsprong Achterhoekse PvdA’er mocht haar ambtsketting onder luid applaus in ontvangst nemen.

De ceremonie stond onder leiding van afzwaaiend burgemeester Charlie Aptroot (VVD), die in mei 2020 aantrad om de zieke Pauline Bouvy te vervangen. Hij bood de kersverse burgemeester een paar bemoedigende woorden toe over haar nieuwe functie. ‘Ik kan u na een jaar uit eigen ervaring zeggen dat het een schitterend dorp is. Ik zeg dan ook eerlijk dat ik u en de gemeente blijf volgen, want het dorp laat mij niet los.’

Ook regioburgemeester en burgemeester van Leiden, Henri Lenferink, was aanwezig, evenals de voorzitter van de vertrouwenscommissie Katrien van Meenen en de commissaris van de Koning Jaap Smit. ‘Het begint een gewoonte te worden dat ik hier acte de presence geef in Voorschoten’, zei Lenferink. ‘De vorige aanleiding was verdrietig, maar nu is het feest.’ Ook Jaap Smit sprak vol lof over Stemerdink: ‘De afgelopen twintig jaar heeft Nadine Stemerdink zich ingezet voor de publieke zaak. U krijgt met haar dan ook een hele goede en leuke burgemeester.’

‘Hoog tijd om met elkaar aan de slag te gaan’

Met haar beëdiging als burgemeester mag Stemerdink Voorschoten de komende zes jaar door grote opgaven loodsen, waaronder de energietransitie, de ontmanteling van werkorganisatie Duivenvoorde en de grote druk op het sociaal domein. In haar toespraak tot de aanwezigen gaf Stemerdink dan ook aan het vertrouwen van de Voorschotense burgers door haar daden te willen laten zien. ‘We moeten de goede dingen uit de afgelopen coronaperiode behouden, zoals het beter omkijken naar elkaar. Het is van belang dat de ambtelijke organisaties daarom dichtbij de inwoners staan, want daar doen we het voor.’

Dat de gemeenteraad die taak aan Stemerdink toe durft te vertrouwen bleek uit de speech van Katrien van Meenen, voorzitter van de vertrouwenscommissie. ‘Met haar enthousiasme, daadkracht en bestuurlijke ervaring zal ze een uitstekende burgemeester voor Voorschoten zijn’, zei van Meenen tijdens haar speech. Ook Stemerdink zelf staat al in de startblokken. ‘Ik wil de raad bedanken voor het in mij gestelde vertrouwen. Ik ga er alles aan doen om het waar te maken. Het is hoog tijd om met elkaar aan de slag te gaan’, aldus de nieuwe burgemeester.

Politieke familie

Stemerdink komt uit een politieke familie. Haar vader was oud-politieman en raadslid in de gemeente Voorburg. Haar oom, Bram Stemerdink, was Tweede Kamerlid voor de PvdA, tweemaal staatssecretaris en minister van Defensie tijdens het kabinet-Den Uyl.

Stemerdink is zelf sinds 2002 actief als raadslid in Leidschendam-Voorburg, en zwaaide vorige week af als wethouder voor diezelfde gemeente. ‘Ze is haar enthousiasme in al die tijd niet kwijtgeraakt’, zei Jaap Smit tijdens zijn toespraak. 

[ad_2]

Bron: https://www.unity.nu/artikelen/voorschoten/nadine-stemerdink-officieel-be%C3%ABdigd-als-nieuwe-burgemeester-van-voorschoten

Lees ook:  D66 Voorschoten pleit voor wijkgerichte aanpak in het sociaal domein

Related Articles