Home » Leids Mediafonds start met jaarlijkse Impactprijs

Leids Mediafonds start met jaarlijkse Impactprijs

Door Harry Verheijen

[ad_1]

Regio 071

Leids Mediafonds start met jaarlijkse Impactprijs



20 november 2021

LEIDEN – Het Leids Mediafonds looft jaarlijks een prijs van 5.000 euro uit voor een journalistieke productie die in Leiden of de Leidse regio tot verandering heeft geleid. De eerste Impactprijs wordt uitgereikt op 17 maart 2022. In aanmerking komen producties die in 2020 zijn gepubliceerd, al dan niet met steun van het fonds. De volgende prijzen worden in oktober uitgereikt en zullen steeds over het voorgaande jaar gaan.

Het doel van de prijs is verdere bevordering van onderzoek en verdieping in de lokale journalistiek, de hoofdtaak van het Leids Mediafonds. De prijs is voor een journalistieke productie die is opgepikt door de doelgroep en het beoogde resultaat opleverde. Te denken valt aan veranderende inzichten, publiek debat, discussie in de politiek, gang naar de rechter. Het geldbedrag kan de winnaar besteden aan een journalistiek onderzoeksproject naar vrije keuze. Dit staat los van de jaarlijkse aanvraagronden van het Leids Mediafonds.

Een onafhankelijke jury bepaalt wie de prijs krijgt. Voor het zover is, kunnen makers genomineerd worden of zichzelf nomineren. Uit de groslijst kiest de jury een top 3, die ook zal worden voorgelegd aan 500 Leidenaren die deel uitmaken van het Leiden Panel. De jury bestaat uit Cor Klein, Ionica Smeets, Gijsbert van Es en Maris Monsanto.

[ad_2]

Bron: https://www.unity.nu/artikelen/regio071/leids-mediafonds-start-met-jaarlijkse-impactprijs

Lees ook:  CDA Voorschoten pleit voor betere communicatie naar raad en inwoners

Related Articles