Home » Sporthal De Bloemerd vanaf april in gebruik als priklocatie

Sporthal De Bloemerd vanaf april in gebruik als priklocatie

Door Harry Verheijen

[ad_1]

Leiderdorp

Sporthal De Bloemerd vanaf april in gebruik als priklocatie

30 maart 2021

LEIDERDORP – Sporthal De Bloemerd in Leiderdorp wordt naar verwachting vanaf het tweede kwartaal in gebruik genomen als priklocatie voor het coronavaccin. Dat maakte burgemeester Laila Driessen (VVD) maandag bekend tijdens de raadsvergadering. Er wordt nu nog gewacht op een nieuwe levering vaccins die in april moeten aankomen.

In februari werd bekend dat de sporthal door de GGD gebruikt zou worden als priklocatie. De sporthal is daarvoor ideaal vanwege de toegankelijkheid voor fiets- en autoverkeer en de gescheiden in- en uitgang waardoor de coronamaatregelen daar goed nageleefd kunnen worden. 

Ook liet de burgemeester weten dat de priklocatie in de avonduren ook door huisartsen gebruikt zal worden. Zij kunnen dan gebruik maken van de locatie om mensen te vaccineren. Na een vaccinatie moeten mensen een kwartier op locatie blijven om er zeker van te zijn dat er geen acute bijwerkingen zijn. Door de beperkte ruimte in huisartsenposten kunnen huisartsen mensen na hun vaccinatie niet gemakkelijk laten blijven, waardoor het aantal vaccinaties op die posten tegenvalt.

Met het gebruik van de Bloemerd door de huisartsen ‘wordt van de aanwezige capaciteiten optimaal gebruik gemaakt,’ aldus de GGD Hollands Midden. De GGD vaccineert van 08.00 tot 15.30 uur en de huisartsen vaccineren van 16.30 tot 20.30 uur.

Altijd op de hoogte
Volg het nieuws uit de Leidse regio via onze app, gratis te downloaden via Google Play en de App Store.
Volg ons ook via InstagramFacebook en Twitter.
Luister ook naar Unity.NU.



[ad_2]

Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiderdorp/sporthal-de-bloemerd-vanaf-april-in-gebruik-als-priklocatie

Lees ook:  Minister Dijkgraaf (OCW) brengt bezoek aan mboRijnland Leiden

Related Articles