[ad_1]

10 maart 2022
LEIDERDORP – De Boterhuispolder is vanaf 15 maart tot 18 juni gesloten om weidevogels rust te geven voor het uitbroeden van eieren en hun kuikens met succes groot te brengen. De gemeente Leiderdorp heeft dit besloten omdat de vogels makkelijk verstoord kunnen worden, wat tot verspilling van hun energie leidt. Voor sommige soorten is rust een voorwaarde voor broedsucces.
De Boterhuispolder is één van de weinige gebieden in Europa waar de weidevogels zich voortplanten. De polder heeft een hoge grondwaterstand en dat is erg belangrijk voor een rijk bodemleven, omdat weidevogels hun voedsel uit de polder halen: wormen, insecten en soms ook zaden. Het nestje van de dieren worden op de grond gemaakt, en is slechts een kuiltje tussen het gras dat enige bescherming biedt.
‘Het meest opvallend in de weilanden zijn de steltlopers met hun lange poten: grutto, kievit, tureluur en scholekster’, schrijft de gemeente. Er nestelen in de Boterhuispolder relatief veel grutto’s, wat volgens Leiderdorp erg bijzonder is. ‘De grutto is namelijk een gevoelige vogel. Deze houdt niet van straatverlichting en blijft weg als de leefomstandigheden niet goed zijn of wanneer er veel mensen zijn’.
[ad_2]
Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiderdorp/gemeente-sluit-tijdelijk-boterhuispolder-voor-weidevogels
