Home » Annie Romein Verschoorlezing met Sylvana Simons

Annie Romein Verschoorlezing met Sylvana Simons

Door Harry Verheijen

[ad_1]

Leiden

Annie Romein Verschoorlezing met Sylvana Simons



5 maart 2022

LEIDEN – Dit jaar wordt de Annie Romein-Verschoorlezing, die elk jaar in het kader van internationale vrouwendag wordt georganiseerd door de Universiteit Leiden, verzorgd door Sylvana Simons. Simons is partijleider van BIJ1 en namens die partij Tweede Kamerlid en fractievoorzitter. Zij streeft in die rol naar radicale gelijkwaardigheid en economische rechtvaardigheid, met aandacht voor dimensies van o.a. gender, seksualiteit, etniciteit en inkomen. Simons zal in de lezing ingaan op haar ervaringen in de Nederlandse politiek als vrouw van kleur en de uitdagingen die dat met zich meebrengt in een tijd van sociale media waar bedreiging en intimidatie van uitgesproken publieke figuren soms welig tieren.

Zoals ieder jaar zal een referent in een korte presentatie reflecteren op de hoofdlezing. Deze reflectie wordt gebracht door Aafke Romeijn, muzikant, journalist en schrijver. Net als Simons is zij uitgesproken over onrechtvaardigheid in de samenleving, wat ook regelmatig heeft geleid tot aanvallen op sociale media waarover zij openhartig heeft gesproken en geschreven.

De Annie Romein-Verschoorlezing wordt georganiseerd op vrijdag 11 maart 2022 van 19:00 tot 22:00 uur in het Academiegebouw aan het Rapenburg in Leiden. Het aantal plaatsen in de zaal is beperkt. Geïnteresseerden die aanwezig willen zijn bij de lezing kunnen zich via de website aanmelden via een formulier. In verband met het beperkt aantal plaatsten is deze bijeenkomst op 11 maart vanaf 19:00 uur te volgen via een online videoverbinding op deze pagina.

[ad_2]

Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiden/annie-romein-verschoorlezing-met-sylvana-simons

Lees ook:  Gewonde bij brand in garage aan de Rijndijk

Related Articles