Home » Flitscolleges over duurzaamheidsdoelen in Stadsgehoorzaal

Flitscolleges over duurzaamheidsdoelen in Stadsgehoorzaal

Door Harry Verheijen

[ad_1]

Leiden

Flitscolleges over duurzaamheidsdoelen in Stadsgehoorzaal



18 mei 2022

LEIDEN – Op woensdag 25 mei en 22 juni worden er in de Stadsgehoorzaal gratis flitscolleges georganiseerd die vragen oproepen én beantwoorden om een duurzame wereld, maar ook een leefbare stad en samenleving te bewerkstelligen. Zoals de naam al zegt, zijn de flitscolleges heel korte colleges of lezingen van maximaal 20 minuten met op het eind ruimte voor vragen. De flitscolleges stippen onderwerpen aan die een groot effect hebben op onze toekomst. De flitscolleges worden gepresenteerd door Kavian Mirzaei (programmeur bij Maxi Radio en Wibar). Na afloop kan het publiek een drankje drinken aan de bar en over de onderwerpen doorpraten.

Op 25 mei houdt Tim Meijers (Universiteit Leiden) een flitscollege waarin de vraag ‘Wat hebben mijn koopgedrag en lifestyle met mijn (klein)kinderen te maken?’ aan de kaak wordt gesteld met het oog op verantwoorde productie en consumptie.
Op 22 juni is er nog een flitscollege en daarin staat de vraag ‘Is Kunstmatige Intelligentie sowieso discriminerend, of kan het ook gebruikt worden om de wereld beter te maken?’ centraal. Sennay Ghebreab (Universiteit van Amsterdam) licht tijdens dit flitscollege duurzame ontwikkelingsdoel nummer 9 – industrie, innovatie en infrastructuur – toe.

Duurzaamheidsdoelen
De Sustainable Development Goals (SDG’s), ofwel de duurzaamheidsdoelen, zijn zeventien doelen om van de wereld een betere plek te maken in 2030. Ze zijn een mondiaal kompas voor uitdagingen als armoede, onderwijs en de klimaatcrisis. Om de doelen concreet, praktisch en haalbaar te maken moeten organisaties samenwerken en mensen goed geïnformeerd worden.

De Leidse Schouwburg
Stadsgehoorzaal pakt een rol in de informatievoorziening en biedt een podium aan flitscolleges over deze duurzame ontwikkelingsdoelen. Met deze flitscolleges vertaalt de organisatie de globale ontwikkelingsdoelen naar concrete, tastbare vragen in de hoop dat Leidenaren na gaan denken over hun eigen rol in het behalen van deze doelen. De Leidse Schouwburg – Stadsgehoorzaal wil inspireren om de wereld eerlijker en duurzamer te maken. Monique Aalbers, Manager Programma, Marketing en Kaartverkoop: ‘In alles wat we doen, denken we na over de toekomst. We geven de duurzame ontwikkelingsdoelen een podium, in de vorm van colleges en andere vormen van programmering. En we brengen ze in de praktijk, door altijd te streven naar duurzame manieren van bijvoorbeeld inkoop en inzet van de gebouwen maar bovenal in onze inhoudelijke koers, waarin we deze doelen centraal stellen. Alleen op die manier kunnen we ook in de toekomst verhalen samen blijven brengen. In dat licht moet je deze flitscolleges dan ook zien.’

Locatie en tijd Stadsgehoorzaal Leiden, Breestraat 60 Data: 25 mei en 22 juni Tijd: van 20.30 – 21.00 uur Toegang gratis, reserveren is niet nodig.

[ad_2]

Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiden/flitscolleges-over-duurzaamheidsdoelen-in-stadsgehoorzaal

Lees ook:  D66 Leiderdorp wil Jeroen Hendriks als wethouder

Related Articles

Laat een reactie achter