[ad_1]

9 februari 2022
WASSENAAR – Wethouder Hubert Schokker is op 9 februari meegereden tijdens de inzamelingsronde restafval van Avalex in Wassenaar. Hiermee wil hij aandacht vragen voor het belang van het gescheiden inzamelen van afval.
Tijdens zijn meeloopochtend hielp hij met het legen van de containers om te ervaren waar de medewerkers tijdens hun dagelijks werk mee te maken krijgen. Schokker zegt het heel leerzaam te vinden om in de praktijk te zien wat er allemaal komt kijken. ‘Ik heb nog meer bewondering gekregen voor de vuilnismannen en vrouwen die in weer en wind voor ons allemaal klaar staan. De veiligheid onderweg is ook van groot belang. Daarom heb ik ook verplicht vooraf een cursus moeten doen’, zegt hij.
Sinds de eerste maand van 2022 mogen Plastic- en Metalen verpakkingen en Drinkpakken (PMD) mee bij het restafval. Dit wordt later gescheiden door de afvalverwerker, zodat dit alsnog gerecycled en hergebruikt kan worden. Voor andere afvalsoorten is dit niet het geval. Daar kan afval alleen gerecycled worden als het in de juiste container zit. ‘Dus gft bij gft, glas bij het glas en het papier bij het papier’, aldus de gemeente.
[ad_2]
Bron: https://www.unity.nu/artikelen/wassenaar/wethouder-hubert-schokker-mee-met-afvalverwerker-avalex
