[ad_1]
![AstraZeneca start met productie vaccin in Leiden](https://www.unity.nu/Frontend/Images/Content/Large/F5925A9EB9B4216C21AF8DC5613AA260_950_0.jpg)
Fotografie: Google streetview
26 maart 2021
LEIDEN – HALIX, medicijnproducent aan de Sylviusweg in het Bio Science Park, gaat vaccins van farmaceut AstraZeneca produceren. Vrijdagmiddag werd bekend dat het Europese geneesmiddelenbureau (EMA) groen licht heeft gegeven voor productie.
De HALIX zelf fabriceert al sinds december vaccins voor AstraZeneca, maar niet in de fabriek in Leiden. De totale productie capaciteit van de fabriek is vijf miljoen dosissen per maand.
Het bedrijf ontwikkelt en produceert een gemanipuleerde vorm van eiwitproducten en virale vaccins. Het nieuwe gebouw van HALIX is in 2018 vernieuwd. Sinds 2019 is het gebouw in gebruik genomen.
Leiden Bio Science Park
De universiteit ontwikkelt samen met de gemeente Leiden het Leiden Bio Science Park. Het park is een campusachtige omgeving met bedrijven in de life science, bio science en health sector, en met onderzoeks- en onderwijsinstellingen, culturele functies en wonen.
Altijd op de hoogte
Volg het nieuws uit de Leidse regio via onze app,
gratis te downloaden via Google Play en de App Store.
Het nieuws elke dag om 19.00 uur in je mailbox? Schrijf je in voor de nieuwsbrief.
[ad_2]
Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiden/astrazeneca-start-met-productie-vaccin-in-leiden