[ad_1]

Fotografie: Rob Pauel
17 augustus 2021
LEIDEN – Leiden Marathon heeft demissionair ministers Rutte en De Jonge uitgenodigd voor deelname aan de Leiden Marathon op 30 oktober. In een brief aan de ministers stelt Leiden Marathon voor om ze te laten deelnemen aan de 10 kilometer. Eventueel zelfs met een personal trainer om te helpen met de voorbereiding.
Reden voor de uitnodiging is de ministers te laten ervaren dat het geen evenement is maar een sportwedstrijd. Voorzitter van Leiden Marathon Tjeerd Scheffer noemt ook het ontbreken van sportwedstrijden tijdens de persconferenties als reden voor de uitnodiging. ‘Hardloopwedstrijden worden eigenlijk nooit genoemd tijdens de persconferenties en wij weten nog altijd niet of wij nu wel of niet mogen organiseren. Ook de gemeente kan daar geen duidelijkheid in verschaffen.’ Hij gaat ervan uit dat de Leiden Marathon op 10 oktober plaats kan vinden omdat een hardloopwedstrijd in de buitenlucht is met geregistreerde deelnemers die tevens goed voorbereid zijn
Volgens Scheffer wachten de lopers massaal met inschrijven vanwege die onzekerheid. Met de brief hoopt hij snel te horen of de De Jonge en Rutte klaar zijn om de uitdaging én het evenement aan te gaan.
[ad_2]
Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiden/leiden-marathon-nodigt-rutte-en-de-jonge-uit-voor-wedstrijd