[ad_1]

28 oktober 2021
LEIDEN – Op zaterdag 6 november is het ‘Mayflowerconcert’ in de Hooglandse kerk in Leiden. Het evenement biedt de mogelijkheid voor alle Leidenaars om te luisteren naar een romantisch-klassiek concert onder leiding van dirigent Guido Marchena.
De Negende Symfonie van componist Antonín Dvořák ‘Uit de Nieuwe Wereld’ staat symbool voor de Pilgrim Fathers. Zij voeren ongeveer 400 jaar geleden op het schip ‘Mayflower’ naar Amerika op zoek naar een nieuw vaderland. Marchena is naast dirigent ook spreker, presentator en bestuurslid van de 3 October Vereeniging. Hij zal voorafgaand aan het concert een korte toelichting geven aan het publiek over de Negende Symfonie van Dvořák.
In 2020 was het 400 jaar geleden dat de Mayflower naar Amerika voer. Om het jubileum te vieren werden vorig jaar veel evenementen gepland op verschillende locaties in Nederland en Engeland, deze werden helaas geschrapt door de coronapandemie. Daarom is op 6 november als nog het Mayflowerconcert die bestaat uit meer dan 100 orkestleden uit Leiden en omstreken.
Bezoekers vanaf 13 jaar hebben een coronatoegangsbewijs nodig. Meer informatie is te vinden op de website.
[ad_2]
Bron: https://www.unity.nu/artikelen/leiden/mayflowerconcert-met-groot-orkest-in-hooglandse-kerk-
